Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Čo to je mužský prechod?

O žene v prechode sa už toho popísalo dosť, ale možno neviete, že aj muži majú svoj prechod. Oficiálne sa tento jav volá andropauza. Ak je váš partner vo veku od 40 do 50 rokov, teda v období, ktoré označujeme ako stredný vek, tak skúste zbystriť pozornosť. Možno aj Vy máte doma problém, o ktorom neviete, alebo nechcete vedieť. Muži v tomto veku prechádzajú klasickou krízou stredného veku. Jedným z jej znakov je fakt, že muž sa začína správať inak.

Asi najznámejšou zmenou správania u niektorých mužov je záujem o mladšie partnerky, iné zase začínajú mať záujem o nevšedné adrenalínové športy, alebo vyhľadávajú nové, často divné zážitky. Za touto skutočnosťou je často snaha dokázať si, že ešte na to mám, nie som ešte starý, jednoducho ešte nepatrím do starého železa. Muži majú tieto pocity predovšetkým preto, lebo ich telo prechádza viacerými zmenami. Začínajú im ochabovať svaly, skorej sa unavia, pomaly ich začínajú prenasledovať zdravotné problémy dovtedy nepoznané. Čo sa týka psychiky, začínajú sa objavovať prvé bilancovania života, čo som dokázal, čo ešte môžem dokázať, ale aj negatívne myšlienky typu, toto sa mi nepodarilo, toto som nedokázal a tu som zlyhal

Takéto myšlienky môžu privodiť zníženie tvorby testosterónu, ktorý je jedným z hlavných sprievodných javov mužského prechodu. Nuž a v neposlednom rade jedným z najväčších problémov sú problémy s erekciou, a s tým súvisiace zlyhania v sexe. Nuž a keď sa týchto problémov nakopí viac, nie je sa čo čudovať, že muž na ne reaguje skratovo a neprimerane. Veď čo môže byť pre muža ešte viac ponižujúce, ako keď stále častejšie prichádza do stavu a poznania, že jeho sexuálna výkonnosť klesá. Milé dámy, možno ani neviete, koľko hodín po neúspešnom sexuálnom styku Váš partner v noci prebdel. Slabšieho jedinca môže dokonca chytiť panika. Preto je na mieste, aby si toto mužské obdobie uvedomili aj ich partnerky. Nuž a navyše, muži často robia veci, ktoré im tento stav ešte viac zhoršujú. Je to predovšetkým zlá nálada, podliehajú pochmúrnym myšlienkam, málo spia a sú voči okoliu nevrlí. Častým príznakom prechodu je aj obezita, čo môže ešte viac zvýšiť riziko zdravotných problémov a kumulovať tak problémy ešte viac.

Čo s tým? V prvom rade musí muž chcieť. Tak ako existujú muži, ktorí sa problému postavia čelom a dokážu ho zvládnuť bez väčších problémov, nie málo je tých, ktorí sa s týmto obdobím vyrovnávajú ťažko. Pre nich tu máme niekoľko rád. Na prvom mieste je potreba nepodľahnúť depresiám a povedať si, vek neklameš, zmieriť sa s ním, ale mu nepodľahnúť. Výborným potlačovateľom zlej nálady je zvýšená telesná aktivity, pričom skvelý je predovšetkým aktívny šport. Ten muža naštartuje, môže v ňom prebudiť určitú dávku kladnej agresie a súťaživosti. Nevraviac o tom, že po každom vydarenom športovom výkone sa zlepšuje nálada. Človek pri ňom taktiež nemyslí na iné, negatívne veci. Podobne na mužov pôsobia aj iné voľnočasové aktivity, ideálne sú rôzne koníčky. Prospešná je aj zdravá strava bohatá na ženšen, selén, vitamíny B a C, horčík, železo, zinok či materskú kašičku. Nuž a určite by sme nemali zabúdať na najdôležitejší faktor a to je vyrovnané rodinné a partnerské prostredie. Nič tak nepomôže človeku v problémoch, ako chápajúca manželka. Nuž a v takomto prostredí snáď bude aj to lepšie.

2015-11-01, kategória Zaujímavosti

Ďalšie články:

Životný štýl

Móda

Krása

Varenie

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Zaujímavosti

Životný štýl

Životný štýl

Móda