Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Hodinky a móda

Preč sú časy, kedy hodinky slúžili len na to, aby Vám dokázali ukázať správny čas. Dnes v sebe skrývajú množstvo iných funkcií, ale zároveň môžu vhodne dopĺňať Váš celkový vzhľad. Človek znalý módy si vie úplne presne povedať, aké hodinky sa hodia na ktorú príležitosť a s ktorými by sa určite ukazovať vôbec nemal. Nevraviac o tom, že hodinky a hlavne ich cena dokážu napovedať veľa aj o tom, aký má ich majiteľ vkus, ale aj približnú veľkosť bankového konta. Pokiaľ si myslíte, že hodinky môžu byť správnym módnym doplnkom, tak Vám musí byť jasné, že by ste ich mali mať viac kusov. Najlepšie dva až tri kusy. Ak však investujete viac financií, určite si skúste vybrať také, ktoré sú viac nadčasové a môžu Vám slúžiť aj niekoľko rokov. Základným delením je ešte stále na digitálne hodinky a na klasické, ručičkové.

Pre dámy, ktoré idú do spoločnosti sú vhodné väčšinou drobné a nenápadné hodinky, ale samozrejme vždy ručičkové. V minulosti síce platilo, že do divadla, alebo na ples, či podobnú udalosť sa hodinky k dáme zo zásady nehodia, dnes to je však už inak. Je ale treba dodržať dekórum a ich veľkosť by určite mala byť menšia a v podstate by mali nahrádzať náramok. Ak sa jedná o naozaj významnú udalosť, zvoľte drobné hodinky osadené drahými kameňmi, pozlátené alebo spracované vo veľmi elegantnom štýle. Treba však brať ohľad aj na šaty, ktoré máte na sebe. Určite by hodinky na ne nemali pôsobiť rušivo, respektíve by nemali na seba zbytočne pútať pozornosť. Takisto dbajte na to, aby boli v súlade so šperkmi, ktoré budete mať na sebe.

Digitálky preferujú skôr mladšie ročníky a aj sa im omnoho viac hodia. Prednosť majú aj u väčšiny športovcov. Tie by mali byť skôr plastové. Siahnite po športových modeloch, ktoré sú vyrábané tak, aby nebránili v pohybe a boli maximálne odolné voči nárazom a extrémnym podmienkam. Často sú to modely so zaujímavým vzhľadom a nápaditou farebnosťou.
Športové hodinky sú zaujímavé predovšetkým svojimi špeciálnymi funkciami. Takmer všetky sú vodotesné, majú rôzne merače času, ako sú stopky. Medzi moderné funkcie radíme schopnosť pripojiť sa online na GPS a merať tak svoj pohyb. To ocenia predovšetkým bežci, či cyklisti. Iné zase dokážu merať spálené kalórie, alebo množstvo tuku, či počet prejdených metrov.

Najčastejšie sa ale využívajú hodinky na bežné nosenie. Tie by mali byť nenápadné a ich farebné prevedenie by malo byť maximálne dvojfarebné. Vhodné sú decentné farby ako je čierna, béžová alebo strieborné prevedenie. Ideálny je kožený náramok. Hoci sa jedná o bežnejšie modely, aj tu sa oplatí investovať, keďže ich nosíte najčastejšie a je dobré, keď sa na ne môžete spoľahnúť. Na koniec drobná rada. Ak túžite na výnimočnej akcii zažiariť, ale si nemôžete dokonalé hodinky dovoliť, či ich pokladáte za zbytočný luxus, netrápte sa. Vo väčších mestách existujú požičovne, kde si ich môžete na určitý čas požičať.

2015-09-01, kategória Móda

Ďalšie články:

Krása

Varenie

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Zaujímavosti

Životný štýl

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie