Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Krásna aj v lete

Leto je v plnom prúde a s ním je tu aj čas opaľovania, či chodenia na kúpaliská, alebo dovoleniek pri mori. No práve predstava niektorých žien, žeby sa mali ukázať na verejnosti v plavkách, je pre ne alarmujúca. Problémom je predovšetkým pocit, že ich telo nie je dostatočne krásne, alebo že sú jednoducho viac pri tele. Možno to niekedy je aj pravda, ale potom s tým treba naozaj niečo robiť. Pripravili sme preto pre vás niekoľko jednoduchých rád, ktorých dodržiavanie by Vám mohlo vrátiť stratenú sebadôveru a tiež zhodiť nejaké to kilo.

Letné horúčavy nás môžu ohrozovať vo forme prehriatia organizmu. Najlepšou obranou je pravidelné pitie vhodných tekutín. No nie je tekutina, ako tekutina. Vhodné tekutiny to sú predovšetkým nesladené nápoje, najlepšia je čistá voda, alebo minerálky. Ich množstvo by malo byť aspoň tri litre za deň. Určite sa vyvarujte sladeným nápojom, alkoholu ale aj kávy. Okrem toho, že Vám problém dehydratácie neriešia, a lákajú Vás k pitiu ďalších nápojov, dokážu Vám veľmi rýchlo pridať nejaký ten gram navyše. A to predsa nechceme. Samozrejme netreba zabúdať na to, že čistá voda, či minerálka Vás dokáže aj najlepšie povzbudiť a zlepšiť náladu, čo sa taktiež hneď prejaví na Vašej kráse.

Masáže sú takisto dôležitým pomocníkom v boji s nadváhou. Vedela ste, že pravidelným premazávaním stehien a zadočka zlepšujete prekrvenie a tak tukové bunky majú menšiu šancu, že sa na Vašom tele usadia? Veľmi zaujímavá je aj masáž v sprche, kde odporúčame veľmi vhodnú žinkovú rukavicu v kombinácii s vhodnými krémami. Ideálne sú samozrejme špeciálne krémy, ale ak práve nemáte žiaden po ruke, skúste aj bežný, obyčajný krém. O kladnom vplyve cvičenia na hmotnosť nie je pochýb. No vravíte, že na žiadne cvičenie nemáte čas? Tak skúste vstať každý deň o 10 minút skorej a práve toľko sa cvičeniu venujte. Nie je to veľa, ale aspoň niečo. Najlepšie však je chodiť cvičiť pravidelne, aspoň jeden krát za týždeň a pod dohľadom skúseného odborníka.

Strava je pri zhadzovaní prebytočných kíl najdôležitejšia. Naša rada teda znie. Zmeňte ju. Predovšetkým sa vyvarujte mastných jedál, rýchleho stravovania a hoci sa vám zdá, že v práci je v ponuke len nezdravé jedlo, zmeňte to. Skúste sa pozrieť po reštaurácii s lepšou, zdravšou ponukou. A ak ju nenájdete, tak si obed pripravte doma. Vhodne sa stravovať však musíte po celý deň, takže ani doma žiadne čipsy pri telke, alebo tajne malý kúsok čokolády. Okrem zníženia hmotnosti sa budete cítiť sviežejšia, zdravšia a teda aj krajšia. On tom, že aj pravidelný spánok prispieva k celkovej správnej kondícii bolo toho už popísané veľa. Takže len v krátkosti. Spite veľa, zdravo a uvidíte, ako sa Váš svet stane krajším.

2015-08-01, kategória Krása

Ďalšie články:

Varenie

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Zaujímavosti

Životný štýl

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti