Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Radšej knihu

V poslednej dobe zažívajú medzi ženami veľký boom rôzne knihy, o ktorých by sme mohli povedať, že pochádzajú z červenej knižnice. Áno, jedná sa o knihy pre dospelých, kde nie je o rôzne milostné zápletky núdza. Nejedná sa však v nich o opisy šťastnej, či nešťastnej lásky, ale čitateľka si v nich nájde často až príliš podrobné opisy rôznych milostných hier, či sexuálnych aktov. Niekto ich dokonca nazval pornom v knihe. Oproti bežným sexuálnym poviedkam, ktoré si môžete prečítať predovšetkým v pánskych magazínoch, alebo v časopisoch pre ženy na takzvaných zakázaných stránkach, však majú tieto knihy výhodu v tom, že samotný sexuálny akt tu je zobrazený podrobnejšie, presnejšie a navyše si na svoje prídu aj čitatelia prahnúci aspoň po nejakom deji. Najväčšiu popularitu tomuto druhu beletrie si nesporne vyslúžil známy titul 50 odtieňov sivej, ktorý spomínané opisy milostných hrátok obohatil o stále akosi tabuizované SM praktiky.

Teraz Vás možno napadne, že takéto knihy musia mať na sexualitu človeka len pozitívny charakter, z čoho môže vyplývať zvýšená sexuálna aktivita, ktorú ak prejavuje žena, určite muži iba privítajú. Tak sa vedci pustili do skúmania tohto fenoménu a prišli k prekvapivému záveru. V posledných desaťročiach sa počet milovaní medzi partnermi dokonca znížil, pričom takmer každý pár, kde k takémuto zníženiu prišlo uviedol, že niektorí z dvojice, alebo aj obaja knihy, alebo filmy so sexuálnou tématikou bez problémov čítajú, či pozerajú. Vedci tiež prišli k záveru, že síce po prečítaní takejto knihy prichádza ku krátkodobému zvýšeniu počtu sexuálnych stykov, ale veľmi rýchlo to opäť klesne. Dôvodov na takýto stav môže byť hneď niekoľko. Jedným z nich môže byť aj to, že v knihách je často styk popísaný menej realisticky, výkony partnerov sú úžasné, málokedy majú hlavný predstavitelia v knihách rôzne problémy, ktoré sa naopak v bežnom živote vyskytujú.

Hoci sme všetci dospelí a vieme, že skutočný svet je iný, jednoducho sa nedokážeme zbaviť podvedomého očakávania od partnera a ak ho ten v posteli nesplní, sme sklamané. Radšej sa potom vrátime ku svojej knihe, kde je zase všetko úžasné a skvelé. Ďalším problémom môže byť naša predstavivosť. Románoví hrdinovia sú síce autorom opísaní, ale väčšina si ich aj tak predstavuje po svojom, čím si akosi vytvára svoj ideál partnera. Nuž a opäť, keď príde naša realita, ku ktorej sa môže pridať aj nejaký vzťahový problém, niekedy sa možno ani nemôžeme čudovať, že sa nám do skutočného sexu veľmi nechce. Nuž a prekvapivo veľa žien, ale aj mužov v dotazníkoch uviedlo, že ak práve čítali zaujímavú knižnú pasáž a boli pri tom v posteli s partnerom a ten sa akurát vtedy o nich začal zaujímať, radšej ho odmietli, len aby dočítali príbeh. No a ak sa potom ohrdnutý partner otočil a zaspal, skutočný sex bol opäť v nenávratne.

2015-05-21, kategória Vzťahy

Ďalšie články:

Zaujímavosti

Životný štýl

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása