Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Sťahovanie z mesta na dedinu

V poslednej dobe vidíme na viacerých dedinách veľký stavebný boom. Zapríčiňuje ho stále väčší dopyt po bývaní na dedine ľuďmi, ktorí doteraz bývali v meste. Možno aj Vy patríte medzi túto kategóriu a tak si povedzme niečo výhodách, ale aj nevýhodách bývania v rodinnom dome na dedine. Chuť bývať v rodinnom dome na dedine je často spájaná viac s romantikou, ako s reálnymi túžbami a potrebami. Veď mať rodinný domček, v ktorom Vás v zime zohrieva teplo z krbu, v ktorom horí pravý oheň, alebo raňajkovať v lete na terase, či okúpať sa vo vlastnom bazéne je predstava, pri ktorej nezostane chladná asi väčšina z nás.

K tomu si treba prirátať čistejší vzduch, susedov, ktorí nie sú hneď na druhej strane steny, ale aj menej áut a tým bezpečnejšie prostredie pre Vás a Vaše deti. Na prvý pohľad prináša bývanie na dedine len samé pozitíva. Platí to však naozaj takto? V prvom rade si treba povedať, že na život na dedine treba byť pripravený. Najskôr si zvážte, aký bude mať bývanie na dedine vplyv na Vašu prácu, a na školu Vašich detí. Tu zohráva významnú rolu vzdialenosť do mesta, ak do neho za prácou musíte dochádzať. Treba si uvedomiť, či máte chuť za ňou každodenne stráviť cestovaním niekoľko desiatok minút, pričom tento čas môže niekedy dosiahnuť aj viac ako hodinu. Ešte horšie na tom môžu byť deti, pokiaľ navštevujú školu mimo obec, keďže tie sa musia spoľahnúť len na autobusy, či vlaky. Ich strata času sa môže ešte zvýrazniť, pokiaľ budú po škole chcieť navštíviť ešte nejaký krúžok. Pri menších deťoch to navyše znamená, že všetky tieto krúžky musíte s nimi odsedieť a Vy, keďže ich samé autobusom pustiť nemôžete. Okrem straty času, s cestovaním súvisia aj zvýšené finančné náklady.

Ste typ, ktorý si rád zájde večer do kina, divadla, alebo na nejakú zaujímavú akciu? Nuž hoci aj dediny v tomto smere robia veľa, na možnosti mesta sa určite nechytajú. Takže opäť budete musieť za kultúrou cestovať. Pre tie, ktoré sa radi prechádzajú po nákupných centrách môže byť frustrácia z ich vzdialenosti taktiež veľká. Romantika dediny však tiež môže mať svoje trhliny. Stačí ak máte za suseda vášnivého chovateľa domácich zvierat a máte o budíček, či neustály zvierací džavot postarané. V prípadoch niektorých zvierat sa môžete tiež pripraviť aj na ich vôňu. Tak ako všade, aj v tomto prípade má všetko svoje klady, ale aj zápory. Pokiaľ ste skôr spoločenský typ a potrebujete byť niekde v centre diania, máte radi blízkosť všetkého, čo k svojmu komfortu potrebujete, tak dedina Vaším domovom asi nebude. Riešením by mohla dedina mestu blízka, ideálne aj s pripojením na mestskú autobusovú dopravu. Ak Vám však robí radosť záhradka, práca v nej a obchodné centrum Vám nechýba, tak dedina je pre Vás ideálne miesto na život.

2015-05-16, kategória Životný štýl

Ďalšie články:

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie