Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Ako si vybrať topánky

Nie je obuv ako obuv. Sú topánky, ktoré stoja pár desiatok eur, ale aj také, ktorých cena sa vyšplhá až k stovke eur. Na strane druhej, pre niektoré ženy môže byť aj 30 eur cena, ktorú si ani za nové topánky nemôžu dovoliť, alebo toľko peňazí jednoducho nechcú dať. Nech už je to tak, alebo tak, máme tu pre Vás niekoľko rád, ako si kúpiť nové topánky za prijateľnú cenu.

Kupujte si topánky vtedy, keď potrebujete

Často sa stáva, že zbadáte topánky, ktoré sa Vám tak zapáčia, že ich chcete mať čím skôr. To by bolo v poriadku, ale dôležité je, aby ste ich aj dostatočne využívali. Ak si ich kúpite len na pár udalostí a väčšinu času Vám budú stráviť uložené v skrini, nie je to práve najekonomickejšia kúpa. Preto si vždy dobre premyslite, či topánky, ktoré sa Vám tak veľmi zapáčili, budú aj patrične využité. Takže si každú kúpu premyslite a ak to nie je nutné, alebo ak nemáte práve peniaze nazvyš, takúto kúpu dobre zvážte. Určite je výhodnejšie kúpiť si síce menej atraktívny kúsok, ale omnoho praktickejší.

Nákup cez internet

Veľkým hitom sú topánky kupované cez internet. V dnešnej dobe to už nie je žiaden technický problém. No určite môže byť problém s výberom vhodnej obuvi, čiže aby Vám topánky sedeli na nohe ako uliate. Pre pochybovačky treba povedať, že ak budete nákupu venovať dostatok času, môžete si vybrať naozaj dobre. Je však treba vedieť skutočný rozmer Vašej nohy, čiže jej veľkosť. Veľkou výhodou je tiež, ak si idete kupovať topánky značky, ktorú už máte doma. Viete tak presne, aké číslo je pre Vás vhodné. Ak by ste však predsa len kúpila topánky, ktoré by Vám nesedeli, podľa obchodného zákonníka môžete tovar kupovaný cez internet vrátiť bez uvedenia dôvodu, alebo vymeniť za inú veľkosť. Samozrejme, že topánky nemôžu byť nosené. Výhodou internetových obchodov je cena, ktorá je zvyčajne nižšia a pri trocha šťastia môžete kúpiť topánky lacnejšie oproti kamennému obchodu aj o pár desiatok percent.

Výpredaje

Výpredaje už dávno nie sú ničím hanlivým. Väčšina z nás na ne ledva čaká. Nuž a prečo nie. Veď ktorá z nás by odolala možnosti kúpiť si svoje vysnívané kozačky, či lodičky známej značky za polovičnú cenu. Navyše, keď máte istotu, že sa jedná o topánky nové, čiže ich kvalita nie je nízkou cenou nijako dotknutá. No pri výpredajoch okrem výhodnej kúpy hrozí zopár nebezpečenstiev. Hlavne to je podľahnutie eufórii, pri ktorej sa zabudnete a kúpite si aj topánky, ktoré ani v podstate nepotrebujete a budete ich mať obuté len pár krát. Síce ich budete mať za výbornú cenu, ale ak ich nedokážete využiť dostatočne často, v podstate ste prerobila. Druhým problémom môže byť kúpa topánok, ktoré nie sú presne Vašej veľkosti. Poviete si, že veď sa roztiahnu, alebo naopak, nie sú mi až také veľké. Ale veľkosť neoklamete a neskôr si doma akurát tak zanadávate. Aj tu totiž platí, že takáto investícia je síce na prvý pohľad výhodná, ale ak topánky reálne neužijete, je to kúpa zbytočná.

2015-05-12, kategória Móda

Ďalšie články:

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy