Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Farbenie vlasov doma

Dať si farbiť vlasy profesionálnemu kaderníkovi je super, ale nie vždy sa to dá. Niekedy niet dostatok času, inokedy zase chýbajú peniažky. Riešením je preto farbiť si vlasy doma. Toto je určite lacnejšie a môžete ho vykonať aj neskoro večer. Hrozí tu však riziko, že to nedopadne práve tak, ako si predstavujete. Ak chcete, aby takýchto chvíľ bolo čo najmenej, skúste sa inšpirovať niekoľkými našimi radami.

Samozrejme, že výber farby je najdôležitejším prvkom celej operácie. Preto mu venujte dostatok pozornosti. Základom je výber farby zo vzorkovníka, kde podľa zafarbeného zväzočku vlasov ľahšie odhadnete, ako budete vyzerať. Aj tu však buďte opatrne a radšej zvoľte farbu o stupeň svetlejšiu, ako je tá vo vzorkovníku. Ide totiž o to, že farby pre domáce farbenie bývajú agresívnejšie, ako tie u kaderníka. To znamená, že chytajú rýchlejšie a intenzívnejšie, a tak sú nakoniec o niečo tmavšie, ako je farba vo vzorkovníku. Pri kúpe novej farby vlasov si premyslite, akú máte predstavu o dobe, ktorú Vám má farba vydržať. Poznáme tri druhy trvanlivosti a farebnosti. Farby, ktoré sa ľahko zmývajú, sú vhodné najmä vtedy, ak si len chcete oživiť svoju bežnú prirodzenú farbu vlasov, alebo si vyskúšať, ako by vám pristal trochu iný odtieň vlasov. Tieto odtiene zvyčajne vydržia maximálne 6 až 8 umytí. Ich nevýhodou je to, že dokážu zmeniť odtieň vlasov len o pár stupňov a navyše neumožňujú zosvetľovanie, keďže obsahujú vo vode nerozpustné pigmenty, ktoré sa prichytávajú priamo k vlasom, ale neprenikajú hlbšie do vlasového vlákna.

Ak si chcete zmeniť farbu vlasov na dlhšiu dobu, odporúčam postupne zmývateľné farby. Tieto dokážu prežiť až 28 umytí. Obsahujú totiž farbiace pigmenty, ktoré sa dostávajú do vnútra vlasov, ale vonkajšie farebné molekuly sa z nich pritom vymývajú. Ak si však chcete zmeniť farby na ozaj dlhšiu dobu, určite siahnite po permanentných farbách. Dokážu tiež výrazne osvetliť odtiene vlasov a ocenia ich aj dámy, ktoré potrebujú prekryť šediny. Pozor však na to, že v balení nájdete aspoň dve zložky, ktoré musíte pred aplikáciou spojiť. Druhy farieb máme za sebou, a teraz je čas vrhnúť sa na samotné farbenie. Postup je pri všetkých druhoch farieb rovnaký. Vždy musíte zmiešať vyvýjaciu emulziu a farbiacou zmesou. Ďalší postup sa už odvíja podľa formy farby. Môžete zvoliť krém, penu alebo napríklad farbiacu masku. Pri domácom farbení vlasov sa vždy riaďte návodom na obale. Ak si ale farbíte aj výrastky, farbite najskôr korienky vlasov. Nechajte na ne farbu pôsobiť odporúčanú dobu z návodu, a potom zvyšok zmesi naneste na celú dĺžku vlasov. Po ďalších približne 10 minútach farbu opláchnite. Niekedy sa môže stať, že pri snahe prejsť z tmavej farby na blond, alebo vlasy o niekoľko stupňov zosvetliť, je výsledok pomerne zlý, keď sa Vám na hlave objaví nečakaná žltá farba. V takomto prípade zopakujte proces farbenia ešte raz, ale farbu už nechajte pôsobiť kratšiu dobu, ako je polovičný čas.

2015-05-08, kategória Krása

Ďalšie články:

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl