Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

RAW dezert s krémom

Dnes Vám predstavím skvelý recept na Raw dezert s kokosovým a čokoládovým krémom, keďže s RAW receptami a prívržencami sa tuším roztrhlo vrece. Kam sa pozriem, všade okolo mňa samí Rawáci. Zväčša im to prospieva a vypadajú skvele, ale ja sa zatiaľ nedokážem do toho nejako dostať. Hoci aj mne by sa zišlo trocha pomeniť jedálniček. Pravdepodobne by mi kus mäsa asi chýbal, ale aspoň sa o Raw stravovanie pokúsim. Ráno si privstanem, aby som celej rodine urobila smoothie, ktoré Radka samozrejme takmer vždy ofrfle. No a dnes som sa pustila do Raw dezertu. Kukla som do skrine čo tam máme, a pustila som sa do práce. Našla som ďatle, orechy, kokos, kokosový olej, banány, kakao, agáve...takže z toho by mohlo čosi byť. Pospomínala som na všetky tie Raw recepty na nete . ...... a aj bolo. Priznávam chutilo nám všetkým.

Budeme potrebovať:
- misku ďatlí, ktoré aspoň na hodinku namočíme
- misku orechov, tiež namočených, ja som použila vlašské
- agáve, alebo med

Všetky ingrediencie v mixeri premixujeme na pevnú a hladkú hmotu. Pripravíme si formu cca 20 cm, a masu do nej rovnomerne natlačíme. Dáme do mrazáku tuhnúť. Medzitým si urawujeme kokosovú vrstvu.

- cca 3 šálky kokosu
- 3 PL kokosového oleja
- 2 PL agave ( alebo med)

Všetko premixujeme a navrstvíme na orechový základ, vrátime do mrazáku.
predposledná vrstva je čokoládový krém, ktorý si pripravíme takto:

- 3 banány ( alebo avokádo)
- 2PL kakaa
- 3 PL kokosového oleja
- 1 PL agáve

Opäť všetko zmixujeme do hladkého krému a navrstvíme na tortu. Vrátime do chladu. Medzitým si upraceme kuchyňu, alebo pozrieme dobrý film. Torta by po hodinke mala byť OK. Teraz prichádza na rad posledná vrstva a to čokoládová poleva.

V miske si premiešame 2 PL kokosového oleja, 2PL agáve, 2 PL kakaa. A potrieme tortu. Teda moja poleva nebola ani zďaleka taká úhľadná, ako by mala, ale čo už. Chutilo aj tak.


2015-04-24, kategória Varenie

Ďalšie články:

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie