Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Štíhlejšia vďaka oblečeniu

Možno aj Vy patríte medzi ženy, ktoré majú nejaké to kilo navyše. To by nemuselo byť hneď zlé, ale zlé môže byť, ak rezignujete a poviete si, že sa s tým nedá nič robiť. Práve opak je pravdou. Vždy sa totiž dá nájsť nejaký módny kúsok, ktorý vám dokáže aspoň opticky nejaké to kilo ubrať. Navyše v nich vypadáte super a výborne Vám sedia. Netreba si však hneď myslieť, že si môžete dať na seba čokoľvek. Treba zdôrazniť, že určite neskúšajte nič veľmi obtiahnuté, alebo niečo čo je tesné. Tu totiž hrozí ešte väčšie zvýraznenie problémových partií, čo určite žiadna žena nechce.

Spodné prádlo

Predovšetkým v lete môže byť zle zvolená spodná bielizeň narobiť riadnu šarapatu. V prípade podprsenky menšej veľkosti hrozí nepekné zarezanie do tela. Ešte horšie je, ak sa k tomu pridá priliehavé tričko, ktoré je ešte občas aj mierne priesvitné. Dámy, nie je to pekné a už vôbec nie sexi. Spodnú bielizeň by nemalo vôbec vidieť. Ak si idete obliecť predsa len priliehavé šaty, nohavice alebo sukňu, stavte buď na tangové nohavičky, na bezšvíkové prádlo alebo na takzvané brazilky. Nohavičky by sa nikdy nemali zarezávať do bokov, naopak by ich mali jemne kopírovať. Tu odporúčame nosiť spodné prádlo väčšie o jedno, či dve čísla. Pri kúpe spodného prádla treba byť opatrný, pretože vedia pridať kilá navyše.

Odvedenie pozornosti

Nebojte sa zvýrazniť pás. Vhodné sú napríklad zavinovacie tuniky, nohavice a sukne s vysokým pásom alebo tiež obyčajné šaty, ktoré prekryjete opaskom. Základom zakrytia kíl navyše je odvedenie pozornosti od problematických partií. To môžete vyriešiť stavením na najužšiu časť postavy. Ešte užší pas, alebo aspoň takú ilúziu docielite tým, že pozornosť zameriate na hrudník a boky. Noste napríklad košele a šaty s decentným výstrihom a vypasovaním v bokoch. Nebojte sa nosiť volány, čipku, alebo výrazný náhrdelník. Takéto zvýraznenie pásu opaskom je častým trikom dokonca aj slávnych žien.
Čo sa týka nohavíc, ideálne sú tie s rovnými strihom a sukne v takzvanom áčkovom strihu, ktoré končia pod, alebo tesne nad kolenami. Naopak vyhnúť sa treba capri nohaviciam, sukniam s dĺžkou po lýtka, a dlhým rozšíreným šortkám.

Ideálne doplnky a vhodné farby

Vhodne zvolené doplnky môžu výrazne pomôcť k zoštíhleniu postavy. Napríklad dlhé korálky opticky predĺžia postavu. Výrazné farebné náramky môžu zase upozorniť na štíhle zápästie, a pozornosť odvedú aj zaujímavé náušnice a čelenky. Takisto si môžete pomôcť aj farbami. Asi každý vie, že najviac zoštíhľuje čierna. Podobne sú na tom aj iné tmavé farby. Výbornú službu poskytnú aj zvislé pruhy. Tenké vertikálne pruhy vytvoria vizuálnu ilúziu, ktorá postavu zúžia a predĺžia. Vyhnite sa však veľkým vzorom a motívom. Tie Vám vedia na objeme pridať.

Tip na záver. Ak idete na večierok a máte dojem, že počet Vašich kil je vyšší, nebojte sa siahnuť po zoštíhľovacom tielku, alebo body.

2015-04-12, kategória Móda

Ďalšie články:

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy