Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Ideálne účesy na jar

Každým rokom je práve jar prvým obdobím, kedy sa módny návrhári, či stylisti predháňajú v ukazovaní svojich najnovších módnych kolekcií širokej, ale aj odbornej verejnosti. Sú roky, kedy sa móda výrazne nemení, ale existujú aj obdobia, kedy by ste v aktuálnej módnej kolekcii len ťažko hľadali niečo príbuzné s tou predchádzajúcou. Niekedy sa mení dĺžka, či farba radikálne, ale inokedy sú na mieste len drobné úpravy. Podobne je tomu aj pri účesoch. Pre tie konzervatívne osôbky sú vhodné skôr menšie úpravy, ale pre ženy, ktoré majú rady zmenu, prináša tohtoročná jar niekoľko inšpirácií.

Vlasové bláznovstvo

Práve tohtoročná jar prináša so sebou trendy, ktoré sú odvážnejšie ako inokedy. Veľký dôraz sa kladie na farebnosť. K slovu sa dostanú nielen jednofarebné vlasy, ale v kurze budú aj rôzne farebné zmesi. Prednosť budú mať tie, ktoré sa môžu odvážne miešať, pričom cieľom je dosiahnuť, aby sa prelínali a do seba zapadali, čím môžu vytvárať tónový efekt. Medzi najodvážnejšie sa radí farba latiny, ocele, ale zaujímavá je určite aj havrania modrá. Tieto farby preferuje hlavne istá známe značka, ktorá zašla ďalej aj v samotných strihoch. Odporúča najmä tie, ktoré provokujú, inšpirujú a majú znaky povolenej drzosti.
Iné značky priniesli účesy s rôzne prestrihanými vlasmi, ktoré sa ďalej upravujú, pričom sa na stylingových prípravkoch rozhodne nešetrí. Ich cieľom je, aby sa vlasy separovali a bola viditeľná štruktúra jednotlivých prameňov. Účelom je dosiahnutie naoko nedbalého účesu, ktorý však v sebe nesie všetky znaky starostlivosti, ktoré skúsené oko dokáže ľahko odhaliť.

Radšej klasika

V prípade, že Váš účes nie je pre Vás miestom extravagancie, nemusíte vôbec zúfať. V tohtoročnej ponuke sú viaceré farby, ktoré pôsobia kľudne a nenútene. Pre ženy s dlhšími vlasmi môžu byť zaujímavé účesy s cestičkou v strede, s jemne odrastenými vlasmi, ktoré sú na konci mierne presvetlené. V kurze sú tiež jemné vlnky. Z minulosti nám zostáva stále obľúbený takzvaný mokrý efekt, pričom je jedno, či máte vlasy rovné, alebo vlnité. Čo sa týka farieb, prím budú hrať blondíny, kde však môžete aspoň trocha zaexperimentovať s ryšavými odleskami napríklad na ofine.

Rada pre stálu farbu vlasov

Možno sme vás nepresvedčili a rozhodli ste sa zostať pri Vašej pôvodnej farbe. V takom prípade skúste tónovanie vlasov po farbení. Vlasy tak získajú nový rozmer, novú farbu, ktorá sa bude postupne vymývať na pôvodný, prirodzený základ.

2015-04-08, kategória Krása

Ďalšie články:

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl