Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Domáci majster v sukni

Možno ešte v nedávnej minulosti, keď boli v domácnostiach role mužov a žien prísne podelené, nebolo časté vidieť ženy, ktoré by vŕtali do stien, či pribíjali klince, alebo opravovali napríklad elektrické zástrčky. Ich miesto bolo väčšinou len v kuchyni, alebo mali hlavné slovo pri starostlivosti o deti. No v súčasnosti je už doba úplne iná. Emancipácia zasiahla aj túto oblasť. A keď nie emancipácia, tak nutnosť. Dnes je už pomerne veľa párov rozvedených a tak ženám, ktoré sú bez partnera ani nič iné nezostáva, ako si spraviť aspoň základné mužské práce samé. Táto potreba, alebo nutnosť je zvýraznená hlavne vtedy, ak sa pridá nedostatok financií. V niektorých mestách totiž fungujú takzvaní hodinoví manželia.

Sú to vlastne drobní podnikatelia, ktorí sa živia drobnými prácami v domácnostiach. Tí prídu a navŕtajú Vám poličku, alebo opravia tečúcu batériu. No ich služby niečo stoja, takže ak chcú samostatné ženy ušetriť, musia sa zaobísť bez podobných služieb. Iným riešením je požiadať o pomoc niekoho z rodiny, alebo známeho. No v praxi je jasné, že hoci sa takmer vždy nájde niekto ochotný, kto Vám pomôže, volať ho na každú maličkosť môže byť možno aj zle chápané, alebo jednoducho nie vždy má takýto pomocník čas. Takže sme opäť na začiatku. Ženy, nedá sa nič robiť, treba si pomôcť po vlastnej línií. Prvým problémom môže byť vybavenie. Ak ste žena po rozchode s partnerom, asi Vám kladivo, či vŕtačku v domácnosti nenechal. Takže si tieto veci musíte zohnať. Riešením je požičiavať si ich, ale pokiaľ predpokladáte, že v blízkej budúcnosti, žiaden majster do domácnosti nepribudne, asi by ste si mala aspoň niečo jednoduchšie, či menej finančne náročnejšie zakúpiť. Malé kladivko sa zíde pomerne často, a nejaký ten šrobovák tiež. Určite využijete aj menšie kliešte.

Pri kúpe náradia sa obráťte na predavača, ktorý by Vám mal vedieť poradiť. Kúpte si hneď aj niekoľko šróbov, klincov a hmoždiniek. Tieto drobnosti veľa nestoja, a sú občas v domácnosti potrebné. Predpokladáme, že doma máte nejaký meter, možno krajčírsky, ale na merania pri prácach odporúčame radšej pracovný, zásuvný. Vŕtačku hneď kupovať nemusíte, tu využijete naozaj len zriedkakedy, a popravde na takéto práce si už niekoho zavolajte. Ak by ste však predsa len bola v nálade, kedy pre vás nie je žiadnym problémom navŕtať dieru do steny, skúste požičovne drobného náradia. Tu sa dajú požičať všetky drobné domáce nástroje a v niektorých prípadoch aj na niekoľko hodín, takže Vás to finančne nezrujnuje. Iná vec je, ak sa rozhodnete maľovať. Dnes sa dá naozaj vymaľovať na slušnej úrovni aj bez veľkých skúseností. Okrem farieb však budete potrebovať aj nejaké štetce. Tie odporúčame tiež kúpiť, pretože ich môžete využiť aj na niečom iné. Ak máte základné vybavenie, hor sa do práce. Odporúčame opatrnosť, hlavne, ak ste pred tým nemala s týmto druhom práce skúsenosti. K ste si neni istá, nebojte sa poradiť, prípadne prečítať nejaké návody. Určite na internete nájdete zopár potrebných rád.

2015-03-16, kategória Životný štýl

Ďalšie články:

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie