Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Viete sa správne odličovať?

Určite ste už čítali nejeden článok o tom, ako sa správne líčiť. No okrem líčenia je veľmi dôležité vedieť sa aj správne odličovať. Pýtate sa prečo? No minimálne preto, že jedine čistá pleť sa môže počas noci nerušene regenerovať, odpočívať, ale aj vstrebávať účinné látky z krémov. Samotné čistenie je však potrebné robiť nielen pred spaním, ale aj ráno, než na pleť nanesiete všetky tie krémy a líčidlá. Mať čistú pleť je veľmi dôležité kvôli tomu, že na jej povrchu sa neustále vytvára kožný film, ktorý tvoria odumreté kožné bunky, maz a pot. Počas dňa sa na neho ešte nachytáva prach, peľ a všetky nečistoty z okolitého prostredia.

Ak by ste toto všetko dôkladne nemyli, nečistoty na pleti oxidujú a môžu zapríčiniť vznik viacerých podráždení, upchávanie pórov, alebo rôzne zápalové reakcie. Okrem toho, ak na ne úplne vyčistenú pleť nanesiete akýkoľvek ošetrujúce prípravok, účinné látky sa nedostanú k povrchu pokožky, nevstrebajú sa a pleť sa akoby dusí. Ďalším dôsledkom nesprávneho čistenia je tiež nadmerné mastenie pleti, alebo naopak vysušovanie a dehydratácia. Tým môžu rýchlejšie vznikať vrásky. Aby bolo čistenie účinné, je dôležité používať správne čistiace prostriedky. Medzi najúčinnejšie radíme micelárne vody. Obsahujú totiž aktívne častice zvané micely, ktoré na seba viažu všetku špinu. Vyčistia teda naozaj starostlivo a do hĺbky a pleť navyše hydratujú a osvieži. Micely sú zhluky malých molekúl vo vodnom roztoku, ktoré v styku s pokožkou vyťahujú nečistoty. Majú dva póly - hydrofilné a lipofilné. Lipofilný pól je schopný absorbovať tuky, kožný maz a make - up. Hydrofilný pól vie rozpúšťať prach a iné nečistoty rozpustné vo vode. Práve vďaka týmto čiastočkám možno dosiahnuť bezchybného odlíčenie bez zbytočného drhnutia pleti alebo použitia ďalších odličovacích prípravkov.

Ako čistiť? Čistenie vždy začínajte odlíčením očí. Jedná sa o najcitlivejšiu časť tváre, preto používajte špeciálny prípravok na oči. Produkt naneste na tampón a na chvíľku ho priložte na riasy a viečko, aby sa líčidlo rozpustilo a šlo ľahšie zotrieť. Líčidlá stierajte krúživými ťahmi od vonkajšieho k vnútornému kútiku oka, nikdy nie naopak. Pri odličovaní tváre by ťahy mali smerovať zo stredu tváre do strán a von, a tiež zospodu hore. Najväčšou chybou, ktorú pri odličovaní často robíme, je používanie iba jediného odličovacieho tampónu. Správne by ste ich mala používať viac a meniť ich až dovtedy, pokiaľ nezostane posledný tampón úplne čistý. Pri čistení pomáha aj tonikum, ktoré pleť dočistí a hydratuje. Najviac sa môže využívať vtedy, keď používate odličovacie mlieko alebo gél.

2015-03-08, kategória Krása

Ďalšie články:

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl