Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Ako sa zhovárať o rodine?

Možno aj vy máte prácu časovo náročnú a tak sa s partnerom vídate až neskoro večer. Na spoločné príjemné a láskou zaplnené chvíle Vám tak zostáva málo času, nevraviac o tom, že je treba riešiť aj veľa praktických vecí. Musíte prebrať čo zaplatiť, aké problémy majú deti v škole, či milión iných bežných rodinných starostí. No hoci sú dôležité, často sa stáva, že miesto ich vyriešenia, zostane medzi partnermi len nepríjemné ticho, alebo v horšom prípade hádka.

Niektoré ženy tvrdia, že hlavne muži sú tí, ktorí nechcú takéto veci riešiť večer a už vôbec nie v posteli. Nuž asi záleží vždy na jednotlivcovi, ale pravdou je, že najviac hádok sa skutočne uskutoční večer v spálni. Niektorí psychológovia tvrdia, že u mužov môžu za tento fenomén dve základné príčiny.

1. Muž potrebuje byť o svojom rozhodnutí stopercentne presvedčený, no neskoro večer po celodennom vyčerpaní už nie je na riešenie problémov dostatočne pripravení. Preto ho radšej odsúva na inokedy, ako keby mal mať pocit, že ho nedokáže vyriešiť presne podľa svojich predstáv. No na druhej strane, vraj niektoré ženy vraj práve toto využívajú a chcú dosiahnuť svoje. V prípade menej odolného partnera to môže skončiť hodením rukou a vyslovením zázračnej vety: máš pravdu miláčik, alebo urob ako myslíš. No ak partner takým nie je, od konfliktu nemáte ďaleko.

2. Muž je večer už na konci zo svojimi silami a pri predstave, že budete ešte niekoľko dlhých desiatok minút riešiť rodinné záležitosti, pričom doba rozhovoru nemusí byť vôbec krátka, sa radšej otočí a nechce diskutovať vôbec. Počúvať niečo, čo počuť nechce a ešte aj dlhí čas, nie je pre muža vôbec ideálna predstava.

Nech už sa jedná o prvý, či druhý prípad, alebo je dôvodom nevrlosti čokoľvek iné, je jasné, že trvať za každú cenu na rozhovore nemá naozaj zmysel. Výsledkom nebude takmer určite vyriešenie problému, ale práve naopak, pridá sa k nemu ešte ďalší, keď budete musieť ešte aj naprávať pokazené partnerské vzťahy. Riešenie celej situácie je pritom pomerne jednoduché. Ak sa nedokážete o riešení problému dohodnúť večer, jednoducho ho ani neotvárajte a nechajte ho na inokedy. Veď cez víkend si snáď potrebný čas nájdete. Je potom určite lepšie, ak k rozhovoru pristúpite obaja oddýchnutý fyzicky, ale predovšetkým psychicky. Miesto vypätej situácie, plnej emócii, prípadne urážok, vyriešite všetko v pohode a kľude a určite to nebude trvať prehnane dlho. Nevraviac o dosiahnutí potrebnej kvalite rozhodnutia. V prípade, že je treba riešiť problém okamžite a neznesie odklad, je dobré si o ňom povedať skôr, alebo partnera o potrebe večerného rozhovoru aspoň dostatočne vopred informovať.

2015-02-20, kategória Vzťahy

Ďalšie články:

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti