Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Pin - up girls

O móde sa vraví, že sa stále vracia v určitých časových vlnách. Je tak celkom možné, že Vaša mama má na svojich fotografiách z časov, keď mala toľko rokov ako vy teraz šaty a oblečenie veľmi podobné tým Vašim. Jedným z typov módy, ktoré sa momentálne vracia z minulosti je aj móda v štýle takzvaných Pin-up girls. V minulosti sa takto označovali predovšetkým modelky, ktoré sa fotili v rôznych šteklivých pózach a navyše boli buď málo, alebo vyzývavo oblečené. Netreba si však myslieť, že sa jednalo o nejaké zvlášť vyzývavé erotické momentky. Nuž a obrázky týchto modeliek sa potom vytrhávali z časopisov a pripínali na stenu, alebo lepili na skrinky. Z tohto aj vzniklo ich pomenovanie pin - up.

Čo je pin-up móda?

Za pin-up módou sa skrýva retro oblečenie, približne od tridsiatych až do päťdesiatych rokov. Jedná sa o modely, vyzdvihujúce ženskosť zmyselnosť. Pin-up girls svojím oblečením zdôrazňujú zadoček, prsia a boky, čiže celú ženskú siluetu. Medzi klasiku tohto štýlu patria farebné šaty bez ramienok s širokou naberanou sukňou v dĺžke po kolená, alebo úzke puzdrové sukne, či minišortky. Obľúbené boli aj nohavice v skrátenej dĺžke, ktoré vedeli krásne natiahnuť postavu. K nim boli vhodné topánky na opätku, alebo rockabilly topánky, čiže topánky s podpätkom a guľatou špičkou. Dominantnou farbou je červená, alebo čierna. V móde sú aj pastelové farby, pričom sa uvedené farby dajú krásne ombinovať. Pokiaľ chcete byť oblečené v móde pin-up na komplet, nemali by ste zabúdať ani na spodné prádlo. Pri ňom sa netreba obávať vyzývavosti, rôznym farbám, bodkám a hlavne čipkám. No a k dokonalosti sú potrebné aj podväzky a pančuchy s výrazným zadným švom.

Základným doplnkom sú šatky. Tie môže byť buď vo vlasoch, alebo okolo krku. Opasky sa nosia vysoko pod prsiami a často sa nosia aj úzke mačacie okuliare. Zaujímavou doplnkom sú aj umelé kvetiny, alebo výrazné šperky. Nezanedbateľným doplnkom je výrazné líčenie očí a pusy, dlhé riasy a poriadne natočené vlasy. Nuž a správna pinapka má červený rúž a správne našpúlené pery. Môže byť pinapkou každá? Veru hej. Ak Vás trápi nejaké to kilo navyše, pin-up móda je pre vás ako stvorená. Vtedajším ideálom krásy bola pekne zaoblená postava a veľké prsia v kombinácií s nekonečne dlhými nohami. Ak ich nevlastníte, pomôžu topánky na opätku.

2015-02-12, kategória Móda

Ďalšie články:

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Životný štýl