Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Detox podľa Mačingovej

V minulom článku sme písali o detoxe po Vianociach, dnes sa budeme opäť venovať detoxu no v súvislosti s jednou akože diétou. Diéty sú fenoménom. Nech už akurát frčí krabičková diéta, alebo stravovanie podľa krvnej skupiny, vždy ide o jediný cieľ, a to zbaviť sa nadbytočných kilogramov. V súčasnosti je hitom diéta detox podľa pani Mačingovej. Skúste 28 dní jesť podľa Antónie Mačingovej a výsledky sa dostavia určite. Schudnete bez hladovania. O čo ide? Je to detox, alebo diéta? V skutočnosti ide o štvortýždňový stravovací program, ktorý vám pomôže získať zdravší životný štýl. Podporíte aktivitu všetkých orgánov, zrýchlite metabolizmus, ba dokonca, vylepšíte si krvný obraz. A ako bonus ešte schudnete. Základnou myšlienkou však nie je diéta, ale správny výber potravín s vysokou hodnotou živín. Jednoducho povedané, naučíte sa jedlo správne kombinovať.

Ako postupovať?

Čaká vás 28 dní, kedy môžete jesť až do pocitu nasýtenia. Znie na neuveriteľne, však? Je to pravda, je tu však to povestné ALE. Musíte jesť iba odporúčané jedlo z vypracovaného jedálnička. Na internete nájdete popis detoxu, čo a ako variť a kombinovať. Všetko je však podrobne popísané aj v knihe. Na sociálnych sieťach sú vytvorené skupiny žien a mužov, ktorí si navzájom radia a pomáhajú si vydržať. Základom sú tri jedlá denne. Teda raňajky, obed a večera. Desiate tam nie sú zahrnuté, ak však pocítite hlad dopoludnia, pridajte sušené slivky a vlašské orechy. Ak vás dostihne popoludní, dajte si biely jogurt s trochou medu a škorice. Večeru by ste mali zjesť minimálne dve hodinky pred spaním, pretože telo potrebuje čas na vytrávenie.

Tento detox, áno detox, lebo to nie je diéta, má pozitívne účinky. A aké výsledky by sa mali dostaviť? Budete sa cítiť lepšie. Po návšteve lekára by ste mali byť spokojní, pretože sa vám napraví cholesterol, vysoký krvný tlak, hladina cukru v krvi, zlepší sa funkcia štítnej žľazy, vyčistí sa vám pleť. Vaše nechty vlasy sa spevnia, a zosilnia. Tiež by ste mali radikálne znižovať hmotnosť. Možno vás na prvý pohľad vydesí, že sa v jedálničku často opakujú rovnaké potraviny. Určite budete jesť veľa cvikle, nebude chýbať mrkva, brokolica, fazuľové struky, syr, vajíčko, olivový olej, ale tiež, jogurt, mandle, orechy a med. Ak sa budete riadiť radami v receptoch, ktoré pre vás zozbierala pani Mačingová, budete príjemne prekvapení, ako sú jedlá chutné. V žiadnom prípade nebudete hladovať. Ani sa hodiny a hodiny potiť v posilňovni. Hlavným cieľom je zmeniť štýl stravovania.

2015-02-04, kategória Zdravie

Ďalšie články:

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Životný štýl

Varenie

Móda