Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Vidiecka kuchyňa v paneláku

Snívate o romantickom bývaní vo vidieckom štýle, ale nebývate na vidieku? Vôbec vás nemusí odrádzať. Správna kombinácia farieb a materiálov, doplnená vhodným výberom doplnkov, dokáže vytvoriť neuveriteľne príjemnú a útulnú atmosféru. To je totiž jedným z dôvodov, prečo je vidiecky štýl bývania medzi ľuďmi čoraz populárnejší. O tom, že spraviť si vidiecke bývanie aj v paneláku nie je až taký veľký problém, sa môžete presvedčiť v tomto článku.

Najčastejšie sa začína s premenou kuchyne. Čarovná vidiecka kuchyňa má svoju charizmu aj v panelákoch. Vetvička levandule, rozmarínu a samozrejme niekoľko ďalších doplnkov premení aj kuchyňu s malým priestorom na čarokrásny kút plný prirodzených chutí. Vidiecka kuchyňa stavia na kráse a čistote, ale aj istej neformálnosti. Tento trend pochádza z talianska a anglicka, kde jedálenský kút často tvorilo improvizované sedenie. Skúste sa držať tohto trendu a nechajte jedáleň v nepresnej línii oproti kuchynskej linke. Zároveň by mala byť z tmavšieho dreva ako okolie, aby už svojou farebnosťou priamo vyzývala k zásadnej zmene uponáhľaného rytmu. Základom všetkého je čistota a jednoduchosť materiálov. Na trhu je mnoho liniek, ktoré sa chcú hrať na vidiecke a majú dvierka vyrezávané ako ozdobné truhlice na kráľovskom dvore. Práve toto však nie je dizajn, ktorý dýcha pravý vidiekom. Tu diktovala trendy ľahká udržiavateľnosť poriadku a predovšetkým jednoduchosť, aby gazdinky nemuseli ometať prach pol hodinu pred tým, ako si stanú ku sporáku. Farby sú obvykle prírodné, ale ani svetlé a biele odtiene nevezmú kuchyni dych vidieckosti.

To podstatné na vidieckej kuchyne je ukryté v detailoch. Toto pravidlo pozná každý dizajnér a preto aj pri zariadení vášho stolovania budú o celkovom charaktere kuchyne rozhodovať predovšetkým ozdoby a súčasti linky. Stavte na klasiku v podobe drevených koreničiek, mlynčekov, nič nepokazí ani brúsená karafa, či rôzne medené dekorácie. Keramika je tiež rozumná investícia a prírodné farby sú základom príjemných pocitov aj vôní. Ak vám to čo i len trochu stavebné úpravy dovolia, zbúrajte priečky medzi kuchyňou a obývačkou. Získate skvelý priestor pre pohyb aj využitie všetkých prvkov vidieka, či dokonca stredového pultu, o ktorom sa bežným rodinám v paneláku ani nesnívalo. Ak aj nie je priestor na takéto radikálne riešenie, v každom prípade zabudnite na dvere, priečky, jednoducho na všetko, čo obmedzuje prístup a pohľad. Kuchyňa bola na vidieku vždy centrom diania a to jej dodávalo tú pravú domácku atmosféru.

2015-01-28, kategória Zaujímavosti

Ďalšie články:

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Životný štýl

Varenie

Móda

Krása