Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Soľ a jej magická sila

V súčasnosti poznáme soľ viac menej ako potrebnú ingredenciu k jedlám. Pre človeka je životne dôležitá, i keď jej nadmerné požívanie sa naopak, môže pre telo stať jedom. Už naši predkovia vedeli, že sa bez soli nezaobídu ani zvieratá. No a soľ odpradávna využívali aj v ľudovom liečiteľstve. Soľ je jednou zo základných magických prísad, ktorú má doma úplne každý. Má tiež liečivé účinky pre celý ľudský organizmus. Aké ďalšie tajomstvá ukrýva táto obyčajná látka?

Základnou funkciou soli v mágii je očista. Preto sa využíva nielen na očistenie samotného človeka od negatívnych vplyvov, ale pôsobí aj na miesta alebo predmety. Ako ju môžete využívať? Kúpte si soľnú lampu. Soľné lampy sa získavajú z ložísk kamennej soli v Himalájach a zachovávajú v sebe všetky prírodné vlastnosti tejto látky. Soľ sa uvoľňuje do vzduchu, čomu napomáha aj sviečka alebo rozohriata žiarovka vnútri lampy. To má pozitívny vplyv na ovzdušie v celej miestnosti, ktoré je potom vhodné pre alergikov a aj pre ľudí s dýchacími ťažkosťami. Príjemné svetlo soľnej lampy navyše pomáha harmonizovať a upokojovať ľudskú myseľ aj vo chvíľach stresu. Vďaka tejto vlastnosti sú lampy odporúčajú pre harmonizáciu miestností aj odborníkmi na feng-šuej - a tiež preto, že pohlcujú elektrosmog. Vyrábajú sa v mnohých podobách, od tých najjednoduchších prírodných až po zložité opracované tvary.

Na podobnom princípe ako soľné lampy fungujú aj soľné jaskyne - len v oveľa väčšom meradle. Sú to umelo vytvorené miestnosti, ktoré sú postavené z blokov soli. Vyhrievaná podlaha potom opäť ako u lampy podporuje uvoľňovanie liečivých látok do vzduchu. Preto je prostredie soľných jaskýň vhodné pre všetkých s dýchacími ťažkosťami, pomáha ale tiež napríklad aj ľuďom trpiacim depresiou, úzkosťou, či nespavosťou. Minerály, ktoré sú v obsiahnuté v soli očisťujú telo, ale aj myseľ od škodlivín, a vďaka tomu odľahčujú fungovanie organizmu. V neposlednom rade je tak pobyt v soľnej jaskyni ideálny pre zrelaxovanie a odpočinok. Kúpele so soľou a bylinkami nie sú žiadnou novinkou, naopak sa používajú už od pradávna. Najvhodnejšie je pre tieto účely soľ z Mŕtveho mora, ktorú potom zmiešate so sušenými bylinkami. Na očistu tela i mysle od negatívnych vplyvov najlepšie pomáha angelika, levanduľa alebo ruta, odporúča sa aj sušená šalvia. Najlepšie bude, ak necháte soľ zmiešanú s bylinami nejakú dobu odležať, tak do seba najlepšie nasaje účinky byliniek. Ak nemáte po ruke žiadne bylinky, je možné do kúpeľa namiesto nich k soli nakvapkať pár kvapiek obľúbeného éterického oleja. V tomto prípade treba dať pozor na alergie.

Soľ sa používa aj v mágii. Je dôležitá pre rôzne rituály. Soľou môžeme privolať aj lásku. Ako? Zmiešajte soľ so sušenými ružovými plátky a nechajte v dóze postáť minimálne cez noc. Potom každý deň nasypte o polnoci alebo za svitania - to je čas zmeny, transformácia - štipku soli pred svoje dvere a myslite pritom na svoju spriaznenú dušu. Po štrnástich dňoch by sa mala u vašich dverí objaviť. Soľ je dobrá aj pre očistu čohokoľvek od zlých vibrácií. Pokiaľ ide o nejaký priestor, je samozrejme možné ju len nasypať na podlahu do rohov miestnosti a druhý deň, až pohltí všetko zlé, ju zamiesť. Oveľa účinnejšie je, keď je to možné, pripraviť soľný roztok a vytrieť s ním v danej miestnosti nielen podlahu, ale napríklad aj umyť okná. Keď rozpúšťame soľ vo vode, myslite na to, ako všetko negatívne mizne a na sily vody a zeme, ktoré vám idú na pomoc.

Jednou z možností je tiež odohnanie smoly a privolanie šťastia do domu či bytu. Prejdite ho celý sa zapálenou vonnou tyčinkou a miskou vody s rozpustenou, najlepšie morskou soľou. Rozptýľte všade vonný dym a drobné kvapky vody a myslite pri tom na to, že odháňate všetko nešťastie a smolu. Obzvlášť sa sústreďte na okná a dvere. Potom vezmite druhú misku s mliekom a rozpusteným medom, znova všetko prejdite, ale sústreďte sa na privolanie pozitívnych energií a duchov. Rituál je ukončený tak, že slanou vodou načrtneme na vchodové dvere pentagram (to je pravidelná päťcípa hviezda nakreslená piatimi priamymi ťahy) a v duchu usilovne myslíte na to, aby sa už do vášho života nedostalo žiadne nešťastie. Tým je váš dom posvätený a zabezpečený.

2015-01-16, kategória Životný štýl

Ďalšie články:

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Životný štýl

Varenie

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie