Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Čo si obuť na ples

Plesová sezóna je už v plnom prúde a určite sa aj Vy na nejaký chystáte. Ale každá správna že na vie, že na pes sa treba vhodne obliecť. Jednou z priorít sú správne topánky. Môžete mať totiž tie najkrajšie šaty, ale výberom zlých topánok možno veľmi ľahko pokaziť celkový dojem. Výberu vhodnej plesovej obuvi a doplnkom preto venujte starostlivú pozornosť.

Výber topánok na ples by ste mala nechať až po nákupe šiat, pretože topánky by mali dokonale ladiť s večernou plesovú róbou ako štýlovo, tak aj farebne. Ak si však predsa len budete kupovať lodičky pred nákupom šiat, tak ich voľte v univerzálnej čiernej farbe. Tou určite nič nepokazíte. Podľa správneho spoločenského dress codu by plesové topánky mali mať uzatvorenú špičku. Pokiaľ však neviete odolať tým s otvorenou špičkou, pri niektorých plesoch etiketu tiež príliš neporušíte. Do otvorených lodičiek si ale vždy zoberte praktické pančuchy s otvorenou špičkou, ktoré na nohe drží pružný prúžok medzi palcom a ukazovákom. Nezabudnite si ale vopred urobiť na nohách dokonalú pedikúru. Nepekne upravené nechty totiž môžu veľmi pokaziť dojem.

Čo sa týka materiálu topánok, tak najvhodnejší je satén alebo lakovaná koža. Ideálnymi plesovými farbami sú čierna, biela, zlatá a strieborná. Nebojte sa ani sýto červenej alebo modrej. Vždy je samozrejme dôležité, aby výber ladil s farbou šiat. Správna plesová obuv by tiež mala byť pevná a mala by mať plnú pätu. Predsa len na ples sa chodí predovšetkým tancovať a v topánkach by ste sa počas tanca mali cítiť komfortne a pohodlne. Buďte tiež opatrné aj s výškou podpätku. Veľmi vysoké podpätky síce krásne predĺžia postavu, ale tancovanie je v nich trochu komplikovanejšie. Ak si na ples kúpite nové lodičky, tak ich radšej pár dní pred plesom trocha rozchoďte doma, aby ste sa vyhli nepríjemným pľuzgierom. Pre istotu si ale na ples pribaľte do plesovej listovej kabelky pár priehľadných náplastí na pľuzgiere. Štýlová a praktická topánka má tiež vyššiu podošvu. Budete sa na nej lepšie cítiť, pretože vás nebudú počas tanca tlačiť brušká prstov.

Celkový vzhľad potom nesmiete zabudnúť doladiť vhodnou kabelkou. V prípade plesu by to mala byť samozrejme elegantná listová kabelka. Najlepšie, ak bude vo farbe šiat. Farby šperkov môžete zladiť buď v rovnakej farbe ako je večerná toaleta, alebo naopak úplne kontrastne. K červeným šatám sa budú hodiť nielen červené doplnky, ale aj čierne alebo biele. Riaďte sa mottom, že menej je niekedy viac. Decentný a jemný šperk vyzerá k plesovým šatám viac ako elegantne. A pozor, dôležité je si tiež pamätať, že naozajstná dáma na plese nikdy nenosí hodinky. Ďalej určite nezabudnite na manikúru. Krásne upravené ruky sú totiž ďalším nepriehľadnutelným šperkom. Ohryzené nechty či popukaný lak by nezachránil ani ten najkrajší prsteň. V tomto prípade stavte na jemné nude odtiene, vhodná je aj elegantná francúzska manikúra

2015-01-12, kategória Móda

Ďalšie články:

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Životný štýl

Varenie

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy