Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Ako na kruhy pod očami

Tmavé kruhy pod očami trápia väčšinu žien. No a máme tu aj ďalšiu zlú správu. Väčšina kruhov pod očami je záležitosť genetiky. Takže možno aj spíte osem hodín, poctivo celý deň pijete vodu, mažete sa očnými krémami, a napriek tomu Vám každé ráno zo zrkadla mávajú tmavé polkruhy. Žiaľ pravdepodobne sú Vám súdené na doživotie. Do vienka ste mohli dostať aj zvýšenú pigmentáciu v oblastiach okolo očí. Kruhy pod očami vtedy mávajú hnedý tón. V tomto prípade ich ošetrujúca kozmetika vyzmizíkovať príliš nepomôže, ale napriek tomu na ňu nezanevrite. Vaše očné krémy by určite mali obsahovať ochranný faktor SPF najmenej o hodnote 30, aby slnečné lúče nevytiahli ešte viac melanínu a partie pod očami nestmavli. Za vyskúšanie určite stoja aj krémy, ktoré majú v zložení retinol alebo vitamín C, teda látky sa zosvetľujúcimi schopnosťami.

Zdediť po rodičoch môžete aj priesvitnú pokožku. Kvôli nej máte pod očami viditeľnejšie cievy a kapiláry, a ako náhle v nich viazne mikrocirkulácia, hromadí sa pod kožou krv a to sa prejaví tieňom do fialova. Krv a lymfu rozhýbete ľahkou masážou pokožky pod očami s pomocou krému, poprípade si doprajte pravidelne odbornú očnú masáž v kozmetickom salóne. Svoju úlohu zohráva aj vek, kedy koža stráca kolagén, a cievy viac presvitajú. Aj v tomto prípade sa oplatí krém s retinolom, ktorý kožu zahustí, či s kyselinou hyalurónovou, ktorá stimuluje tvorbu kolagénu. Podobne sa tok krvi spomalí, ak ste unavená a málo vyspatá. Prípadne máte nádchu, alebo alergickú reakciu. Takéto kruhy pod očami bývajú do modra a sú aj výraznejšie, pretože v tvári ste bledšia. Pri prevencii proti kruhom pod očami je dôležitý zdravý životný štýl a životospráva. Spať by ste mala sedem až osem hodín denne, aby vaše telo, vrátane kože malo čas na regeneráciu a aby ste vyzerala oddýchnuto. K správnej cirkulácii krvi je potrebné dodržiavať aj pitný režim, ideálna je voda a zelený čaj.

V jedle stavte na vitamíny C, E a K, železo a kyselinu listovú, teda žiaduce sú citrusy, zelená listová zelenina, avokádo, orechy, hovädzie a podobne. Vyhýbajte sa väčšiemu množstvu soli a kruhy pod očami pomôžu zvýrazniť aj cigarety a nadmiera alkoholu. V niektorých prípadoch môžu tmavé kruhy indikovať aj problémy so štítnou žľazou, obličkami, pečeňou alebo chudokrvnosťou. Pri výbere očného krému majte na pamäti, že pravidelné mazanie je potrebné nielen kvôli eliminácii kruhov pod očami. Koža okolo očí je veľmi tenká, je tu minimum mazových žliaz, takže tú vznikajú čoskoro vrásky a je potrebné ju pravidelne premazávať. Ideálny očný krém nanášajte pred spaním aj ráno pred líčením. Ženské telo inklinuje k zadržiavaniu vody a oblasť pod očami je jednou z rizikových skupín. Dobré je pridať si na spanie vankúš pod hlavu, aby sa vám v tvári nezachytáva voda. Na opuchnuté oči tiež platí ponoriť lyžičky do ľadovej vody, alebo si ich cez noc nechať v chladničke, a potom nimi ráno premasírovať pokožku pod očami. Nabudúce si povieme, ako zamaskovať kruhy pomocou kozmetiky.

2015-01-08, kategória Krása

Ďalšie články:

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Životný štýl

Varenie

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl