Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Detox po Vianociach

Sviatočný vianočný a novoročný čas je pomaly, ale isto preč, a mnohé z nás začínajú trápiť kilá navyše, ktoré nám počas týchto dní pribudli. Sme plné odhodlania s nimi skoncovať, a pokiaľ možno čím skôr. Všade okolo nás je veľa zaručených diét, ktoré nám v tom majú pomôcť. My Vám však odporúčame pred každou z nich skúsiť najskôr detox. Čo ten detox je a načo je nám vôbec dobrý? Správna otázka.

Počas sviatkov sa naše telo dostávalo pod paľbu rôznych, nie práve najvhodnejších jedál, ale aj rôznych dobrôt a sladkostí. K tomu treba u niektorých prirátať aj zvýšené dávky alkoholu. Najhoršie na nich je to, že obsahujú zvýšené množstvo korenín, cukru, ale aj vysoké dávky soli. Tieto zložky v našom tele zostávajú aj po niekoľkých dňoch a pokiaľ sa ich čím skôr nezbavíte, redukcia hmotnosti bude ťažšia. No okrem samotnej zvýšenej hmotnosti, nám môžu škodiť aj vo forme rôznych zdravotných problémov. Môžu to byť ekzémy, alergie, astmy, či depresie. No a práve detoxikačná kúra je výborným spôsobom, ako sa ich zbaviť. Správna detoxikačná túra by mala trvať týždeň, čiže sedem dní. Treba povedať, že nebudú ľahké, hlavne preto, lebo Vám budú chýbať sladkosti, alebo niektoré obľúbené jedlá. No táto obeta bude mať aj svoju odmenu v podobe skvelého pocitu. Okrem straty kilogramov sa budete cítiť plná energie, ľahšia a plná elánu. Je celkom možné, že sa Vám skvalitní a zjemní pleť a ubudnú kruhy pod očami. Jednoducho pred zrkadlom bude stáť po týždni iný človek. Počas týchto siedmych dní sa budete musieť vyhýbať šunkám, údeninám, taveným syrom, mliečnym výrobkom, koláčom, pečivu, bielemu chlebu, sladkostiam, malinovkám, margarínu, čipsom a iným snackom. Takisto mäsu, káve, alkoholu a vyprážaným jedlám. Samozrejme ani len myšlienkou nesmiete zavadiť o akúkoľvek formu fast foodu. Možno ste si teraz povedali, čo vlastne môžete jesť? Nuž veľa toho naozaj nie je.

Prvý deň detoxu sa smie piť len voda a ovocné šťavy, ideálne z čerstvého ovocia, alebo zeleniny. Druhý deň už môžete prejsť na čerstvé ovocie. Doprajte si napríklad ananás, ktorý je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a vlákniny. V nasledujúcich dňoch si už môžete pochutnať aj na rybách, ale pripravených len na pare. Dať si môžete aj čerstvé šaláty so zálievkou z citrónu, cesnaku a olivového oleja, nelúpanú divokú ryžu, či diétne upravené zemiaky. Raňajky môžu mať podobu ovsenej kaše ochutenej troškou medu a orieškami, ale dopriať si môžete aj probiotické jogurty. Základom každého detoxu je však určite čistá voda, alebo niektoré iné druhy tekutín. Ich množstvo by malo denne aspoň dva litre. Pomocou nich sa toxíny z tela odplavujú ľahšie. Vhodné tekutiny sú okrem čistej vody aj stolová voda, neperlivé minerálky, zeleninové, ovocné šťavy a bylinkové čaje bez sladidiel. To je však všetko. Určite vylúčte sladené čaje, kávu, alkohol, limonády a džúsy.

2015-01-04, kategória Zdravie

Ďalšie články:

Zaujímavosti

Vzťahy

Životný štýl

Varenie

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda