Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Ako získať deálnu postavu?

Mať super postavu je asi túžbou každej ženy. Vlastniť super ženské krivky by bolo určite fajn, ale dá sa to dosiahnuť naozaj? Nie je to len mýtus? Možno Vás napadlo, že návšteva fitnescentra by vám v tomto snažení mohla po môcť. Ale vy predsa nechcete mať svaly? Takže tu je zopár našich typov, ktoré z vás vysnívanú bohyňu dokážu spraviť. Ako prvé si treba uvedomiť, že nie každý šport je pre každú ženu rovnako vhodný. Odhliadnuc od jeho náročnosti, by ste mali mať zo športu radosť. Robiť niečo, bez radosti nemá zmysel a len málokedy to prinesie vytúžené výsledky.

Pilates

Výhodou pilates je to, že dokáže pomaličky a v uvoľnenom tempe dosiahnuť rovnováhu všetkých svalových skupín, a tým aj dlhých štíhlych svalov po celom tele. Pilates kombinuje časti jogy s rehabilitačnými technikami. Pri cvičení je kladený dôraz nielen na posilňovanie jednotlivých partií, ale aj na správne dýchanie. Pilates sa sústreďuje na oblasti chrbtového, sedacieho, brušného svalstva, má pozitívny vplyv na celkovú koordináciu pohybu, ohybnosť a dýchanie.

Tanec

Presne tak, tanec je takisto forma športu, veď si spomeňte, ako si pri ňom dokážete spotiť. Pri formovaní postavy je okrem posilňovania svalov dôležité aj spaľovať tuky. Tanec prepája aeróbne cvičenie, pri ktorom sa výrazne pália kalórie, spolu s posilňovaním predovšetkým lýtok, sedacích a stehenných svalov. Avšak aj tu platí, že si treba vybrať taký druh tanca, ktorý Vás bude baviť. Čo takto skúsiť napríklad tanečné verzie aerobiku a pilates, ale aj napríklad hip hop, pole dance. Vyznávačky klasiky však tiež nemusia byť smutné. Také poriadne vášnivé a prežité latinskoamerické tance, dokážu spáliť neuveriteľné množstvo tukov tiež.

Aqua aerobik

Aquaerobik je vhodný najmä pre ženy, ktoré majú nejaké zdravotné obmedzenia. Ideálny je pre kardiačky, alebo pre tie, ktoré trpia obezitou, alebo majú problémy s pohybovým ústrojenstvom. Aqua aerobic je v podstate súvislý pohyb s nízkou intenzitou, u ktorého dochádza ako k spaľovaniu tukov, tak aj k posilneniu svalov. Navyše vďaka tlaku vody je telo systematicky masírované, čo prispieva aj k redukcii celulitídy.

No ani fitcentrá netreba úplne vynechávať. Väčšina z nich už dnes ponúka rôzne cvičenia, ktoré sú určené priamo na tvarovanie postavy. Je to napríklad bodystyling, cvičenie, ktoré zahŕňa ako aeróbne, tak posilňovacie časti, vďaka čomu účinne formuje postavu aj zlepšuje fyzickú kondíciu.

2014-12-20, kategória Životný štýl

Ďalšie články:

Varenie

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti