Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Čo na seba pod stromček?

Oblečenie a módne doplnky sú veľmi vítané darčeky, ale iba vtedy, ak sú vybrané dobre. Ak plánujete Ježiška v tomto štýle, máme pre vás zopár rád, ktoré pomôžu. Pokiaľ nie ste zástankyňou tlačeníc v obchodoch, a nelákajú vás vysvietené predajne s vianočnou hudbou, je pre vás nákup cez internet ako stvorený. Okrem nesporných výhod však má aj niekoľko nevýhod, na ktoré si treba dávať pozor.

Hlavnou nevýhodou je, že daný kúsok vidíte iba na obrázku a môžete sa riadiť len tým, čo k nemu napísal výrobca, alebo predajca. Tiež je veľmi ťažké odhadnúť správnu veľkosť - aj na seba, nieto ešte na niekoho iného. Ak nakupujete cez rôzne čínske e-shopy, pamätajte, že ich číslovania sú iné a vôbec nekorešpondujú s tými našimi. Môže sa totiž ľahko stať, že aj keď si objednáte oblečenie vo vašej veľkosti, môže Vám prísť tovar o niečo menší. No a čo potom? Podľa platných zákonov síce môžete tovar kúpený cez e-shop bez problémov vrátiť do 30 dní, ale čo potom dáte pod stromček? Odporúčame teda nákup cez internet realizovať s dostatočným časovým predstihom, aby ste mali čas na prípadnú výmenu tovaru.

Každý má iný vkus a iný štýl

Je samozrejme možné, že toho, komu nejaké to oblečenie kupujete poznáte natoľko, že viete nielen to, akú nosí veľkosť, ale aj to, aký má rád štýl, akú farebnosť a materiály. Napriek tomu sa však veľakrát pri nákupoch riadime predovšetkým tým čo sa páči nám, a obdarený sa potom môže cítiť v rozpakoch, keď dostane niečo, čo nie je podľa jeho chuti. Obzvlášť to platí pre mamičky, ktoré chcú urobiť radosť svojim ratolestiam a podľa svojho vkusu im vyberú niečo, čo by dcéra alebo syn mali nosiť. Preto ak si to potomkovia sami nevyberú, radšej sa do toho nepúšťajte (obzvlášť ak je vaše dieťa práve v puberte). Tiež dajte pozor na motívy. Vianočné motívy sobov, stromčekov a hviezdičiek sú síce lákavé a vždy pred Vianocami k dostaniu, ale ich využitie je len krátkodobé.

Veľkým hitom sa stali darčekové poukazy. Sú najjednoduchším riešením, ako vyzrieť na oblečenie ako darček. K dostaniu sú takmer vo všetkých obchodoch a hodnotách, takže vybrať si môže skutočne každý. Niekomu to síce pripadá neosobné, ale zaručene prinesú menej sklamania než nákup drahšieho oblečenia, ktoré sa potom podarovanému nebude pozdávať, alebo vám poďakuje, ale nikdy to na ňom neuvidíte. Na druhej strane, po Vianociach vo väčšine obchodoch štartujú výpredaje a obdarovaný si potom môže nakúpiť oveľa viac. Takže podľa mňa je darčekový poukaz na oblečenie je veľmi dobrým riešením na nákup darčekov na poslednú chvíľu.

Ďalším dobrým tipom sú doplnky. Tu sa môžete menej pomýliť, takže váš výber môže byť širší - či už ide o hodinky, šperky, kabelku, šatku, alebo nejaký iný vtipný darček. Ak žena napríklad preferuje čiernu farbu pred hnedou a všetky jej kabelky sú čierne, nie je zlé kúpiť ísť osvedčenú čiernu klasiku, ale tiež ju naopak môže potešiť kabelka inej farby, ktorú by sa sama bála kúpiť, aby nebola príliš žiarivá. Možno je tu práve možnosť riadiť sa módnymi trendmi. Pri nákupe šatky alebo šálu by ste síce mali vedieť, aké farby dotyčný nosí a má rád, ale ak kúpite niečo iné, zvyčajne to nevadí, pretože sa prakticky vždy ponúkajú možnosti kombinácie. U šperkov dobre zvážte farbu kovu - je potrebné vedieť, či ten, komu vyberáte prstienok či retiazku, preferuje zlato, biele zlato, alebo striebro, a toho sa držať. Veľmi dobrým darčekom sú hodinky. Keď vyberiete strieborné či zlaté s kovovým remienkom, nemôžete nič pokaziť. Tieto typy hodiniek sú už dlhodobo trendy.

2014-12-13, kategória Móda

Ďalšie články:

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Varenie