Magazín    Obchody    Služby    Užitočné info   

Krásna pleť aj v zime

Zima znamená pre našu pleť pomerne silnú záťaž a je preto v záujme každej ženy, aby sa o ňu vedela dostatočne vhodne postarať. Veď okrem mrazu na ňu pôsobí aj chladný a ostrý vietor, sneh, či mrznúci dážď. Ak si nie ste istá, či robíte všetko správne, ponúkame niekoľko rád, ako sa starať o svoju pleť aj počas týchto chladných mesiacov, kedy nám počasie vôbec nepraje a my máme čo robiť, aby sme nepôsobili dojmom sivej zmoknutej myšky.

Nedostatok hydratačného krému

Hydratačný krém dodáva pleti dostatok vlhkosti, ktorá jej v zimných mesiacoch chýba, chráni ju a dokonca dokonale udržuje jej hydratáciu i v nepriaznivých klimatických podmienkach. Dôležité je teda mať hydratačný krém ktorý nielen vyživuje, ale aj obsahuje ochranný faktor. V prípade jeho nepoužívania hrozí, že neošetrená koža veľmi rýchlo stratí svoju pružnosť a pevnosť, poruší sa jej prirodzená rovnováha a rýchlejšie starne.

Slnečné krémy

Ísť na hory bez kvalitného krému s UV filtrom by už nemalo v dnešnej dobe nič zvláštne. Jeho používanie je dôležité nielen preto, lebo koža je pri nízkych teplotách prirodzene suchšia, ale hlavne kvôli tomu, že na horách je slnečné žiarenie intenzívnejšie a môžete si privodiť bolestivé popáleniny kože. Zimné slnko vie byť riadne ostré a čím ste vo vyšších nadmorských výškach, tým je krém s vyšším ochranným faktorom nevyhnutnejší. Ochráni kožu pred spálením a predčasným starnutím a zabráni vzniku nevzhľadných pigmentových škvŕn.

Používate balzam na pery

Balzam na pery je dôležitejší ako lesk. Ten síce dodá perám hydratáciu a súčasne pery rozžiari, ale v mrazivých dňoch je to málo. Pery sú veľmi citlivé, ich koža je krehká a tenká, a pretože nie sú vybavené mazovými žľazami, v zimnom období veľmi rýchlo vysychajú, praskajú a olupujú sa. Kvalitný balzam na pery môžete používať kedykoľvek chcete a je preto dobré mať ich po ruke hneď niekoľko. V bunde, v aute, či na nočnom stolíku. Ten na stolíku je obzvlášť dôležitý, pretože je dobré pery ošetriť vždy pred spaním.

2014-12-08, kategória Krása

Ďalšie články:

Zdravie

Zaujímavosti

Varenie

Vzťahy

Životný štýl

Móda

Krása

Zdravie

Zaujímavosti

Vzťahy

Varenie

Životný štýl